į pirmą puslapį

Įvykių archyvas visos naujienos

Mariologinio kongreso pagrindinės dienos įvykiai
Paskelbta: 2017-12-09 23:24:36

Pagrindinę dieną, gruodžio 9-ąją, šeštadienį, kongresas prasidėjo 10 val. Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje šv. Mišiomis, kurias aukojo arkivyskupas Gintaras Grušas. Nuo 11.15 val. „Trakų Galvės“ salėje  susirinkusieji į konferenciją klausėsi pranešimų apie Mariją.

Arkivyskupas Gintaras Grušas savo sveikinimo žodyje kvietė kvietė irtis į gilumą, geriau pažinti savo tikėjimą per Marijos asmenį.

Dr. Vytautas Ališauskas kalbėjo apie Mariją kaip Kristaus mokinę: „Marija negali kontroliuoti dalykų, ji gyvena Dievo žodžio klausymu ir nori suprasti ką Jėzus kalba – tai tikros mokinystės ženklas“.

Kunigas dr. Arnoldas Valkauskas pabrėžė, kad: „Marijos Dievo gimdytojos paskelbimas tiesiogiai susijęs su Kristaus asmeniu. Mariją galima suprasti tik išeinant iš Kristaus Šventosios Dvasios dėka“.

Svečiai iš Lenkijos – prof. habil. dr. Stanislaw Celestyn Napiórkowski OFMConv ir dr. Monika Waluś kalbėjo apie Jono Pauliaus II-ojo pamaldumą Marijai ir  išskyrė popiežiaus žodžius: „Per Jėzų pas Mariją“ ir „žvelgdami į Mariją mes galime matyti kaip atrodo žmogus pilnas šventosios dvasios.

Nuo 15 val. kongreso dalyviai galėjo pasirinkti teminį užsiėmimą. Kunigas Algis Vaickūnas kalbėjo apie tai, ką reiškia kreipiniai Švč. M. Marijos litanijoje. Diakonas dr. Benas Ulevičius pasakojo apie Mariją ir Šventąjį Raštą. Dailėtyrininkė Sandra Stonytė apžvelgė Švč. M. Marijos ikonografiją. Buvo kalbama apie Marijos giesmes grigališkajame chorale (Živilė ir Giedrius Tamaševičiai). Norintieji galėjo aplankyti Trakų baziliką, kur dr. Lina Leparskienė vedė paskaitą-ekskursiją apie Trakų Madonos kultą kaip atminties kultūros reiškinį. Nuo 16 val. vyko forumas. Jame dalyvavo arkivyskupas Gintaras Grušas, dr. Vytautas Ališauskas, prof. Stanislaw Celestyn Napiórkowski OFMConv. Diskusiją vedė dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė. 17 val. „Trakų Galvės“ salėje buvo rodoma monodrama „Tikiu visa apimančia tavo meile“ pagal Aldyth Morris pjesę „Damien“. Režisierius – Arvydas Lebeliūnas, vaidino aktorius Henrikas Savickis, kompozitorius – Vidmantas Bartulis.

Lino Braukylos nuotraukos.

Mariologinis kongresas Trakuose 2017 Mariologinis kongresas Trakuose 2017 Mariologinis kongresas Trakuose 2017 Mariologinis kongresas Trakuose 2017 Mariologinis kongresas Trakuose 2017 Mariologinis kongresas Trakuose 2017 Mariologinis kongresas Trakuose 2017 Mariologinis kongresas Trakuose 2017 Mariologinis kongresas Trakuose 2017 Mariologinis kongresas Trakuose 2017 Mariologinis kongresas Trakuose 2017 Mariologinis kongresas Trakuose 2017 Mariologinis kongresas Trakuose 2017 Mariologinis kongresas Trakuose 2017
aukstyn
Jono Pauliaus II piligrimų kelias