į pirmą puslapį

Įvykių archyvas visos naujienos

Patvirtintas Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo jubiliejaus minėjimo planas
Paskelbta: 2017-05-31 21:53:29
Trakų Dievo Motina, Lietuvos Globėja

Balandžio 6 d. Seimas nutarimu 2018 metus paskelbė Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, paveikslo karūnavimo 300 metų jubiliejaus minėjimo metais. Šiandien, gegužės 31 d., Vyriausybė patvirtino šio svarbaus jubiliejaus minėjimo planą.

Minint šį jubiliejų, numatyta surengti sakralinio meno parodas, organizuoti jubiliejaus minėjimui skirtus sakralinės muzikos ir literatūros renginius, parengti ir transliuoti jubiliejaus minėjimui skirtas televizijos ir radijo laidas. Žadama renginių mokiniams ir plačiajai visuomenei apie Trakų šventovę ir joje esantį Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, paveikslą. Jubiliejaus proga numatoma surengti tarptautinę mokslinę konferenciją.

Kadangi per metus Trakus aplanko šimtai tūkstančių turistų iš Lietuvos ir kitų šalių, ketinama į turizmo rinkodaros priemones įtraukti informaciją apie Trakų šventovę. Taip pat numatoma organizuoti Trakų šventovės statinių komplekso pastato tvarkybos darbus ir pritaikyti jį kultūros, švietimo, bendruomenių ir piligrimystės reikmėms. Tikimasi užbaigti ir Trakų šventovės vargonų tvarkybos darbus.

Trakų šventovė ir joje esantis Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos paveikslas – unikalus tikėjimo, istorijos ir kultūros paminklas, primenantis Didžiojo Kunigaikščio Vytauto palikimą, valstybingumo raidą, bažnytinės dailės tradicijas ir piligrimystės ištakas. Istoriniai šaltiniai liudija, kad Trakų Dievo Motinos paveikslą pripažindamas jo svarbą oficialiai karūnavo Romos Popiežius Klemensas XI 1718 metais.

Šaltinis: www.lrv.lt

aukstyn
Jono Pauliaus II piligrimų kelias