į pirmą puslapį

Įvykių archyvas visos naujienos

Visi mes vieno tėvo vaikai
Paskelbta: 2017-11-19 19:40:09

Baigiantis Gailestingumo Jubiliejui popiežius Pranciškus padovanojo Bažnyčiai Pasaulinę vargšų dieną, kuri šiais metais buvo švenčiama lapkričio 19 d., 33-ąjį eilinį sekmadienį.  Popiežius pakvietė krikščionių bendruomenes visame pasaulyje tapti vis aiškesniu ir konkretesniu ženklu, rodančiu Kristaus meilę labiausiai vargstantiems.

Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos klebonas Jonas Varaneckas lapkričio 12 d. šv. Mišių metu pakvietė parapijiečius atsiliepti į Popiežiaus Pranciškaus kvietimą: šią ypatingą dieną pažvelgti į visus tiesiančius savo rankas ir prašančius pagalbos bei jiems padėti. Į kvietimą mielai atsiliepė Trakų parapijos tikintieji. Šventojo Rašto skaitymo, Šv. Faustinos savanorių, Gyvojo Rožinio, Šv. Tėvo Pijaus maldos grupių nariai ir ALFA kurso klausytojai bei kiti parapijiečiai iš ryto link bažnyčios skubėjo su lauknešėliais, tikėdami, kad maistas ir dėmesys sušildys vargstančius žmones šią gan šaltą rudens dieną.
 
Šv. Mišios buvo aukojamos už skurstančius ir vargstančius mūsų šalyje ir visame pasaulyje. Po šv. Mišių, 13:30 val., Trakų globos ir socialinių paslaugų centre prie bendro pietų stalo susėdo ir vargstantieji, ir parapijiečiai: pasivaišino ir pasikalbėjo, išsiaiškino, kokios pagalbos labiausiai reikia ir kuo parapijiečiai galėtų padėti.
 
Bendruomenės nariai pakvietė kartu pietavusius vargstančius kiekvieną sekmadienį į šv. Mišias: kartu pabūti ir stiprėti maldoje. Po šv. Mišių bus padalinti parapijiečių paruošti lauknešėliai. Bendruomenės tikslas: prisiminti vargstančius ne tik per metines šventes. Šiandien manome, kad, padedant visiems parapijiečiams, galėsime juos pradžiuginti kiekvieną sekmadienį, ir tikime, kad bendras gailestingumo darbas yra labai stipri maldos forma.
 
Į kvietimą ateinančią savaitę kažką padaryti dėl stokojančio, vargstančio žmogaus atsiliepė Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojos ir mokiniai, kitą savaitę gaminsiantys mišrainę ir kepsiantys pyragą.
 
Popiežius Pranciškus, paskelbęs Pasaulinę vargšų dieną, kviečia tikinčiuosius ne vienkartinei akcijai, o į tikrą susitikimą su vargšais, taip pat į dalijimąsi, kuris turi tapti kiekvieno krikščionio gyvenimo stiliumi.

Ona Toločkaitė

 

2017-11-19 Pasaulinė vargstančiųjų diena Trakuose. 2017-11-19 Pasaulinė vargstančiųjų diena Trakuose. 2017-11-19 Pasaulinė vargstančiųjų diena Trakuose. 2017-11-19 Pasaulinė vargstančiųjų diena Trakuose.
aukstyn
Jono Pauliaus II piligrimų kelias